Desinfektsioon ehk desinfitseerimine on mikroorganismide hävitamine elututelt objektidelt füüsikaliste protseduuride või keemiliste ainete kasutamisega. Neid aineid nimetatakse desinfitseerimis- ehk desoaineteks.

Bakterite eosed ja teised suhteliselt resistentsed organismid (mükobakterid, seened) võivad seejuures säilitada eluvõime.

Alkoholi sisaldavad vedelikud aitavad viirusi kahjutuks muuta. Mõjuvad aga ainult need vedelikud, milles on vähemalt 65 protsendiline alkoholisisaldus.

 

Clean Planet OÜ teostab vajadusel Teie ruumide desinfitseerimist:

  • Bürood ja kontorid
  • Õppeasutused/lasteaiad
  • Elukeskkondlikud pinnad (eramud, KÜ'd, jne)
  • Äripinnad (tootmisruumid, teeninduspinnad, laod,  jne)
  • Söögikohad (kohvikud, restoranid, sööklad)

Ruumide desinfitseerimisel kasutame selleks spetsiaalseid desoaineid mis on läbinud eelneva kontrolli/kooskõlastuse ning millised ei kujuta ohtu inimese tervisele. Tööde teostamisel puhastatakse desoainega ära kõik üldkasutatavad pinnad ning pinnad milliste desinfitseerimine on vajalik/asjakohane (hügieeniruumid, köök jne). Kindlasti puhastatakse ära ka ukselingid, tulede lülitid, käsipuud, lauad, klaaspinnad jne. 

Desinfitseerimise teostamisel pöörame suurt rõhku ka teenuse läbiviijate tööohutusele. Töö tegemisel kasutame vaid parimaid isikukaitsevahendeid ja neid kasutatakse vaid üks kord objekti kohta. Peale kasutamist iseikukaitsevahendid hävitatakse.Samuti hävitatakse teenuse osutamisel kasutuses olnud töövahendid (mopid, lapid jne).  

Küsi lisainfot!